• The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Prospect

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½