Sort by

Liviagracecook has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry