Sort by
  • The Way

    ★★★★½

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • The Creator

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★

  • Enys Men

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Show

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

  • Emma.

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Starfish

  • Out of Blue

  • The Predator

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Mute

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Fullmetal Alchemist

    ★★½