Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Starfish

Starfish

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bait

Bait

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry