• A Ghost Story

  • Wind River

    ★★★

  • Passengers

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • The Girl on the Train

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

  • Star Trek Beyond

  • The Secret Life of Pets

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Midnight Special

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • Crimson Peak

  • The Martian

  • Ant-Man

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Witch

  • The Interview

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Gone Girl

    ★★★

  • Spring

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

  • Edge of Tomorrow

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

  • Frank

  • The Babadook

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Enemy

  • Prisoners

  • Under the Skin

  • Gravity

  • Elysium

  • Snowpiercer

  • The Wolverine

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • Man of Steel