RSS feed for Arianna
  • Puppet Master 5: The Final Chapter

    Puppet Master 5: The Final Chapter

    ★½

    am i binge watching this whole franchise for the little jester puppet and for him only? maybe

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

    huntress if you read this i'm free on thursday night and would like to hang out. please respond to this and then hang out with me on thursday night when i'm free.

  • Brokeback Mountain

    Brokeback Mountain

    ★★★★★

    i started the decade crying over this movie and by GOD i'll end it that way

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

    these dumbasses really went and stole every 2015 tumblr crackhead theory. im losing my shit

  • Batman Forever

    Batman Forever

    ★★★★

    i LOVE garbage

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★

    when they said "nothing lasts forever" and the guy sitting behind me was like "this movie does"
    I felt that

  • Us

    Us

    ★★★½

    miss lupita coming for that second oscar

  • Red Dragon

    Red Dragon

    ★★½

    manhunter (1986) did it better

  • Tragedy Girls

    Tragedy Girls

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    fellas is it gay to kill your boyfriend with your best friend and then ride off into the sunset with her

  • Deadpool 2

    Deadpool 2

    ★★★★

    vanessa: don't fuck colossus
    wade: i can't read suddenly. i don't know

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

    was there ever even a ghost, mother, or was the dead victorian girl you saw just me all along?

  • Avengers: Infinity War

    Avengers: Infinity War

    ★★★

    i just want thor to know that i love and cherish every iconic thing he does