• Encanto

    ★★★

  • The Four of Us

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Luca

    ★★★

  • Mascarpone

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Dear Tenant

    ★★½

  • If Not Now, When

    ★★

  • Alone

    ★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Haunt

    ★½

  • Escape Room

    ½

  • Hell Fest

    ★★½

  • No One Would Tell

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Meg

    ½

  • Girl

    ★★

  • Little Forest

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cult of Chucky

  • Escape Room

    ★★

  • The Lodgers

    ★½

  • Double Mints

    ½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • Raw

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★★

  • A Girl Like Grace

    ★½

  • Jurassic World

    ★½

  • Have a Song on Your Lips

    ★★★

  • The DUFF

    ★★½

  • The Houses October Built

  • [REC]⁴ Apocalypse

    ★★½

  • Hide and Seek

    ½

  • Curse of Chucky

    ★★

  • Anna Nicole

  • The Conjuring

    ★★½

  • Resident Evil: Retribution

    ★★

  • You're Next

    ★★★

  • Contagion

    ★★★

  • The Dance of Two Left Feet

    ★★

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Jane Eyre

    ½

  • One Day

  • Saw 3D

    ★½

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★

  • Confessions

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • Leap Year

    ★★★

  • Saw VI

    ★½

  • The Loved Ones

    ★★½

  • Jennifer's Body

    ★★½

  • Halloween II

  • The Proposal

    ★★★

  • Book of Blood

    ★★½

  • Saw V

    ★½

  • The Strangers

    ★★★

  • The Mist

    ½

  • Saw IV

    ★★½

  • 30 Days of Night

    ★★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★½

  • Juno

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★

  • Halloween

    ½

  • A Gentle Breeze in the Village

    ★★½