• Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Grucifixion

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Red Notice

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Starling

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Jolt

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alien Xmas

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Becky

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Bloodshot

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • A Fall from Grace

  • My Spy

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Jesy Nelson:

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dark Light

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Awake

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Escape Plan: The Extractors

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Little

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½