• Persuasion

  • Crimes of the Future

  • The Northman

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Dropout

  • The Batman

  • Inventing Anna

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • The Green Knight

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Titane

  • The Worst Person in the World

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Scary of Sixty-First

  • Allen v. Farrow

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • On the Rocks

  • This Is Paris

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Zola

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Duck Duck

  • Looking for Alaska

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Woodstock

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½