• The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Bubble

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Maya and the Three

    ★★★½

  • Love in the Time of Corona

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Swimsuit

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • A Spark Story

    ★★★½

  • The Heike Story

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★½

  • Nona

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★

  • No. 2 to Kettering

    ★★★

  • Going Home

    ★★★½

  • Crosswalk

    ★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Green Snake

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Headspace: Unwind Your Mind

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Headspace Guide to Sleep

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Soul, Improvised

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • Dancing with the Cars

    ★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★½

  • Dory Finding

    ★★★½

  • Unparalleled Parking

    ★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★★