𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Story

True Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry