Sort by

𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear

Fear

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry