• The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Smiling Jockey

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Myanmar diaries

    ★★½

  • The Territory

    ★★★½

  • The Wall: Climb for Gold

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Pedro

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Jagged

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Chair

    ★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Naomi Osaka

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Medusa

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Returning to Reims (Fragments)

    ★★★½

  • Întregalde

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Murina

    ★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • A Chiara

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • Cow

    ★★★★