Sort by

livyak has logged 121 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Touch Me Not

Touch Me Not

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemonade

Lemonade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sofia

Sofia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Reports on Sarah and Saleem

The Reports on Sarah and Saleem

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Day

One Day

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coffee with Cinnamon

Coffee with Cinnamon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry