Lianne has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Marquise of O

The Marquise of O

1976
×
★★★½
Edit this entry