• Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Marry Me

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Beanie Mania

    ★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Who Are You, Charlie Brown?

  • Wolfgang

  • No Sudden Move

  • Together

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • kid 90

  • Coming 2 America

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Marvel's Behind the Mask

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½