RSS feed for lizamay

lizamay has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★
Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edward

Edward

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meet Me In St. Gallen

Meet Me In St. Gallen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Waiting Place of Heaven

Waiting Place of Heaven

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Edit this entry  
11
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Edit this entry  
23
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Only You

Only You

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry