Sort by

lizardgf3000 has logged 175 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angst

Angst

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Edit this entry  
02
Trading Mom

Trading Mom

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
Edit this entry  
25
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry