• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Dalia's World

  • Empty Places

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Cold Meridian

  • A Lynx in the Town

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Valan: Valley of Angels

    ★★★★

  • Let It Snow

    ½

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • The Lion King

  • The Faculties

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Due West

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • The Staggering Girl

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Swallow

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • A Dog Called Money

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Domains

  • Bird Box

  • Replicas

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • A Sister

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Jessica Forever

  • Suspiria

  • Yonlu

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • On Your Wedding Day