Sort by

lizbrandt has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
04
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
25
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
Edit this entry  
09
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Bacchus Lady

The Bacchus Lady

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Valan: Valley of Angels

Valan: Valley of Angels

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kika

Kika

1993
×
★★★
Edit this entry  
15
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
Edit this entry  
13
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Swindle

The Swindle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Faculties

The Faculties

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
Edit this entry  
08
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
29
Letters Home

Letters Home

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry