Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paperman

Paperman

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Edit this entry  
08
The Vigil

The Vigil

2019
×
★½
Edit this entry  
08
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Paedophile Hunter

The Paedophile Hunter

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ill Manors

Ill Manors

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Cursed

Never Cursed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry