Sort by

LIZE01 has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My King

My King

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Edit this entry  
17
One Day

One Day

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Found

Found

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Them

Them

2006
×
½
Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★½
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★½
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Edit this entry