• Jurassic World Dominion

    ★★

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★

  • Holidate

    ½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • After We Collided

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Kitchen

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ½

  • Rocketman

    ★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★½