Sort by

lizlen has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Intern

The Intern

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry