RSS feed for Liz
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Play

Play

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Yellow Is the New Black

Yellow Is the New Black

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A LEGO Brickumentary

A LEGO Brickumentary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Play

Play

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
#TheLateBatsby

#TheLateBatsby

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry