RSS feed for Liz

Liz has logged 94 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Play

Play

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
#TheLateBatsby

#TheLateBatsby

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry