Sort by
  • Masters of the Universe

  • Fire Island

    ★★★★

  • As We Hold Hands

  • Moonshot

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Heart Shot

  • Inventing Anna

  • Alice

    ★★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Grummy

  • Louise

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • Nine Perfect Strangers

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Shangri-La

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Sappho Singing

  • Summerland

    ★★★

  • Si

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Bulbbul

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Celebrity Escape Room

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½