• 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★½

  • Philly D.A.

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Rising Phoenix

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Our Law

    ★★★

  • Stray

    ★★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Girls Can't Surf

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★

  • Assassins

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Fittest in Dubai

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★½

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • The Mule

  • Quincy

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Maiden

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • Life of the Party

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Pick of the Litter

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★

  • Kodachrome

    ★★