• Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Class Action Park

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½