Lizzie has logged 15 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mata Hari

Mata Hari

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Arm of the Law

The Wrong Arm of the Law

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amistad

Amistad

1997
×
★★
Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ladies of Leisure

Ladies of Leisure

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry