• Jackass 4.5

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • When Facing the Things We Turn Away From

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Making The Irishman

  • Mank

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Speed Cubers

  • Hamilton

    ★★★★★

  • You Should Have Left

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • My Spy

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★