Sort by

💀 Liam 🎃 has logged 567 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Himizu

Himizu

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
C U Soon

C U Soon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Häxan

Häxan

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry