Sort by

lJobe has logged 223 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Game Over

Game Over

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★
Edit this entry  
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belushi

Belushi

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Blood Debts

Blood Debts

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Edit this entry  
09
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hunt for the Skinwalker

Hunt for the Skinwalker

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Jackal

The Jackal

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
29
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★
Edit this entry  
27
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Evil

The Evil

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
House Shark

House Shark

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Edit this entry