Sort by

lJobe has logged 54 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
½
Edit this entry  
13
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Dinosaurs: The Final Day with David Attenborough

Dinosaurs: The Final Day with David Attenborough

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Cellar

The Cellar

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Siege

Siege

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blown Away

Blown Away

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Daylight

Daylight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★
Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry