• Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Yowis Ben 3

    ★★½

  • Hellbound

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Watcher

    ½

  • My Name

    ★★★

  • A World Without

    ★★

  • Injustice

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★½

  • Hompimpa

    ½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Ghost Lab

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★