Sort by

Laksana has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Watcher

The Watcher

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hompimpa

Hompimpa

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A World Without

A World Without

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tjoet Nja' Dhien

Tjoet Nja' Dhien

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kotaro Lives Alone

Kotaro Lives Alone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry