Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chloé

Chloé

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nine

Nine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry