Nick has logged 13 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry