RSS feed for Laura
  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Klem

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • End Game

    ★★½

  • Hans Zimmer: Live in Prague

    ★★★★★

  • Flatliners

  • A Night at the Garden

  • The Ritual

    ★★★

  • Heroin(e)

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Life

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★

  • Catherine

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Clinical

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Silence

    ★★★

  • Hi Stranger

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Brain on Fire

    ★½

  • Flemish Heaven

    ★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Piper

  • Elle

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • Slack Bay

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Hush

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • The Woods

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • White Girl

    ★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Belgica

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Riley's First Date?

    ★★★½

  • Regression

    ★★½

  • The Walk

    ★★

  • Into the Forest

    ★★★

  • Maggie's Plan

    ½