Sort by

LM__ has logged 101 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★
Edit this entry  
16
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blitz

Blitz

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rendition

Rendition

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Air

Air

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Machine

The Machine

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Edit this entry  
15
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★
Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Champions

Champions

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry