Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Asteroid City

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Good Nurse

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Whale

    ★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Leave No Trace

  • Broker

    ★★★★½

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

  • Downton Abbey: A New Era

  • Last Exit: Space

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • Maid

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Invisible Demons

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • CODA

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Old Guard

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

  • Chris D'Elia: No Pain

  • A Quiet Place Part II

  • If Anything Happens I Love You

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

  • Coded Bias

  • Dick Johnson Is Dead

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Emanuel

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Ma

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood