Sort by

Late Movie Reviews has logged 364 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry