Sort by

Late Movie Reviews has logged 28 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Penguins

Penguins

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penguins

Penguins

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Penguins

Penguins

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little

Little

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bunny

Bunny

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tuber's Two Step

Tuber's Two Step

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Balloon Guy

Balloon Guy

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry