• Dead for a Dollar

  • Persuasion

    ★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Hating Game

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • My Brother Jordan

  • Dante: A Replication

  • Origins of the Silver War

    ★★★★

  • Normal People

  • Love Wedding Repeat

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Falling Inn Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Les Misérables

  • The Hustle

  • Aladdin

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • After

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • The Princess Switch

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

  • Swiped

  • The Holiday Calendar

  • The Photographer of Mauthausen

  • Venom

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • A Faithful Man

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Twelve-Year Night