Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Strip Down, Rise Up

Strip Down, Rise Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pleasure

Pleasure

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Rebel Hearts

Rebel Hearts

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Big Fan

Big Fan

2009
×
★★★
Edit this entry