Sort by

Lesley has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Aquarela

Aquarela

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sister

Sister

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blush

Blush

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Animals

Animals

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Photograph

Photograph

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Luther

Luther

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Old School

Old School

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Reel Baseball - Baseball's Golden Era the Way Americans Witnessed It

Reel Baseball - Baseball's Golden Era the Way Americans Witnessed It

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Schoolgirl Report Part 4: What Drives Parents to Despair

Schoolgirl Report Part 4: What Drives Parents to Despair

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry