Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bull

Bull

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Delirium

Delirium

1979
×
★★
Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Knight

Black Knight

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

1979
×
★★
Edit this entry  
21
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Edit this entry  
21
Traps

Traps

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
The Day the Earth Caught Fire

The Day the Earth Caught Fire

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man Who Ate Himself To Death

The Man Who Ate Himself To Death

×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry