Sort by

Liam has logged 546 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snow Wolf: A Winter's Tale

The Snow Wolf: A Winter's Tale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crisis in Six Scenes

Crisis in Six Scenes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Robot

I, Robot

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Main Event

The Main Event

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wet House

The Wet House

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Alpha and Omega

Alpha and Omega

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

2016
×
★★
Read the review Edit this entry