Liam has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
ʔEʔanx (The Cave)

ʔEʔanx (The Cave)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Citadel

Citadel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stay Awake, Be Ready

Stay Awake, Be Ready

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Clue

The Clue

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Below Zero

Below Zero

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Mobilize

Mobilize

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry