Sort by
  • Dead Ringers

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Disenchanted

    ★★★

  • National Theatre Live: The Seagull

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Maja Ma

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Smile

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Wolf and Dog

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

  • Maria Schneider, 1983

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Paloma

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Babysitter

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Angèle

    ★★★★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Army of Thieves

  • Encanto

    ★★★½

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Vigil

    ★★★★

  • The Road: The Tragedy of One

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Divide

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Nevertheless,

  • Luca

    ★★★★

  • Fantasies

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Mine

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • A Story of One's Own

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • 25 Years of Rent: Measured in Love

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Les Tuche 4

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Connectés

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Neuf meufs, L'unitaire

    ★★★½

  • Tove

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½